שיש למטבחים

שיש, שיש למטבח

מה זה שיש למטבחים? האם הוא יעיל בסביבה של מטבח? האם הוא נראה טוב? האם זה מומלץ בכלל? ובכן, בכתבה זו ננסה לגעת בדבר, בצורה כזו או אחרת.

מה זה שיש למטבחים?

ובכן, סביר להניח שרבים מאיתנו יודעים מה זה שיש למטבחים, לאור כך שזו לא המצאה חדשה. הרי מדובר באבן טבעי שמעבדים אותה בצורה מלאכותית, לפחות למיטב הבנתנו את הנושא. כל סוג של שיש למטבחים יכול להיראות אחרת, ולהגיע עם תג מחיר אחר. ובאופן כללי, לשיש למטבח יש מעין איכויות שיכולות ממש להתאים למטבח כמו גם איכויות שלא. על כן זה מאוד תלוי מה המטרות, מה רוצים ואם מוכנים ללכת על שיש כפתרון לכך.

האם קל לנקות שיש למטבחים?

באופן כללי לא צריך מוצרים ייחודיים כלשהם כדי לנקות שיש למטבחים. מטלית לחה עם סבון, כמו גם מים חמים – יכולה להיות מענה מספק. בעקרון ענייני חומצה הם אלו שלא רוצה לערב בכל זה על כן מלבינים למיניהם, חומרי ניקוי על בסיס לימון ושלל ענייני חומץ אמורים לא להיכנס לתהליך הניקוי. מעבר לכך יש כל מיני חומרי ניקוי ייעודים לניקוי שיש למטבחים ועם זאת לא בהכרח יש טעם בהם. אפשר לחסוך את הספוט לחומר ניקוי זה ולראות איך הדרך הפשוטה והקלה עובדת לניקוי השיש. באם יש כתם שלא יורד או דבר מה אפשר לדבר עם היצרן/יבואן כדי לראות מה הם ממליצים. אולי יש משהו שאפשר לעשות בבית כדי לשחרר את הדבר ולעזור לשיש להתנקות.

האם שיש למטבחים יכול להשפיע על ערך הבית?

ובכן ערך הבית יכול להיות מושפע מכמה אנשים רוצים לרכוש אותו, ואם הם במקרה מאוד מעריכים שיש הרבה שאפשר שמבחינתם הבית יכול להיות שווה יותר, או הנכס. מעבר לכך, שיש למטבחים לא צפוי לצאת מהאופנה או מהסטייל בקרוב, אם כי אף אחד מאיתנו לא יודע באמת מה זה סטייל, כל שאפשר זה רק ללכת אחר הזרימה של הקולקטיב ולראות מה הן ההעדפות הקיימות. על כן אין ערובה ששיש יהיה אופנתי ומושך לפי טעמים קולקטיביים ואישיים גם שנים מעת התקנתו אבל אם נדמה שזו החלטה טובה ושזה ישרת רוכשי בית אפשריים, ייתכן שזו אפשרות.