שיש למטבח

שיש, שיש למטבח

שיש למטבח יכול להוסיף תחושה של יוקרה, ואף מראה קלאסי שכזה, כמו גם מודרני. שיש למטבח יכול להתאים באם הוא מהסגנון הנכון, הצבע והגוון המתאים. וזוהי בחירה אינדיבידואלית להפליא, על פי טעם אישי ורצון אישי.

איזה סוגים ישנם עבור שיש למטבח?

יש כל מיני סוגים של שיש למטבח. ישנו שיש איטלקי (Carrara), שהוא יכול להיות לבן, או עם גימור של גווני אפור או כחול-אפור. ישנו שיש איטלקי (statuary) שיכול להיות גם כן לבן, ועם זאת אפשר שהגימור שלו יהיה שקוף יותר. יש שיגידו שהאפקט הוא יותר "דרמטי" ונדמה שהתחושה של השיש שונה מאשר הסוג הקודם שציינו. ישנו שיש יקר יותר, ונדיר יותר, שמגיע גם כן מאיטליה (Calacatta) ויש לו וורידים בצבעים של אפור כהה עד זהב. והוא נחשב כאחד מהסוגים היוקרתיים. וישנו גם שיש ספרדי, שיכול להיות בצבעי בז' עד צהוב ונראה טבעי יותר מהשיש הלבן "הסטנדרטי". השיש הזה יכול להתאים למטבח בצבעים כהים. ועקב כך שהשיש הזה יותר נפוץ, אולי ברמת חומר הגלם, אפשר שהעלות שלו תהיה נמוכה יותר בהתאם.

איך לבחור שיש למטבח?

לא משנה על איזה סוג הולכים, כשזה נוגע לבחירת שיש למטבח אפשר שזה יהיה נכון להגיע באופן אישי ולהתרשם מהחומר. מהתחושה שלה. ולקבל הבנה מסוימת איך זה יכול להשתלב במטבח או בתכנון.

טיפים לתחזוקת שיש למטבח

שיש למטבח יכול להיות חשוף לכתמים, כמו מיין, מיץ ושמן. זאת כיוון ששיש יכול להיות חשוף לנוזלים, ולחדירתם אל הסלע שבו. ניתן לאטום את השיש לחדירת הנוזלים, ומתבקש לעשות זאת כל כמה חודשים (באם מבשלים לעתים קרובות). אם כי ניתן להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לבדוק באם שיש באמת יכול לקבל נוזלים לגופו, ואם כן באילו מקרים זה יכול להתרחש ובאילו חומרים ניתן להשתמש כדי לאטום אותו לנוזלים מדי תקופה וכמה הם בטוחים לשימוש. כמו גם, אולי ישנם סוגי שיש שהם יותר חסינים מאחרים והתחזוקה עבורם יכולה להיות יותר פשוטה או שישנם כלים אחרים שיאפשרו את פשטות הדבר ביתר קלות.